تبلیغات
Bia2Net.ir .:. آموزش - راه های کنار آمدن با خانواده ی همسر

سلام، .. به وبسایت بیا تو نت دات آی آر خوش آمدید. کلیه مطالب این سایت مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. [ اینجا را صفحه خانگی خود كنید ]

تبلیغات

راه‌های كنار‌ آمدن با خانواده همسر 
چگونه عروس یا داماد خوبی باشیم؟
برای بسیاری از زوج‌های جوان ، برقراری روابط حسنه با خانواده همسر كار مشكلی است ، اما نكته‌های زیر به شما كمك می‌كند كه آسانتر بتوانید با خانواده همسرتان كنار بیایید. تجربه نشان داده است با درایت و فهم بیشتر می‌توان خانواده همسر را نیز مانند خانواده خود دوست داشت و به آن احترام گذاشت و احترام گرفت. 
              برای مشاهده ی نکته ها به ادامه مطلب مراجعه کنید ...

1- عقایدتان را برای خودتان نگه دارید ...
بنا به تیپ شخصیتی‌تان ممكن است خاموش ماندن و اظهار نظر نكردن برای شما سخت یا آسان باشد، اما در هر حال نهایت تلاشتان را بكنید و در مواقعی كه با نظریات خانواده همسرتان مخالف هستید ، اظهار مخالفت نكنید. بهتر است حتی اگر نظر شما را هم جویا شدند ، شما با سیاست و ادب از جواب دادن طفره بروید. این‌كار اصطكاك بین شما و خانواده همسرتان را كم می‌كند.

2- بیشتر گوش كنید و پر حرفی نكنید ...
معمولا وقتی آدمها پر حرفی می‌كنند حواسشان كاملا به آنچه می‌گویند جمع نیست. برای این‌كه همیشه سنجیده سخن بگویید باید بیشتر شنونده باشید. گاهی فضای صمیمیت ، شما را به پرگویی تشویق می‌كند؛ همیشه در مقابل این وسوسه مقاومت كنید.

3- مودب باشید ...
لطفا ، خواهش می‌كنم و متشكرم كلمات جادویی هستند. همیشه از آنها استفاده كنید.

4- ملاقات‌هایتان را كوتاه اما شیرین كنید ...
هر چه بیشتر كنار خانواده همسرتان باشید احتمال ایجاد برخورد هم بیشتر می‌شود. اگر حس كردید فضای اتاق پر تنش شده است ، بدون آن كه به روی خود بیاورید به آرامی ‌اتاق را ترك كنید . به آشپزخانه بروید و یك لیوان آب بخورید. این كار شما تنش را كمتر می‌كند. ضمنا كمك در كارهای خانه هم به روابط شما و خانواده همسرتان كمك زیادی می‌كند. چیدن میز غذا ، خشك كردن ظرف‌ها یا هر كار دیگری كه باعث ایجاد تحرك در محیط شود از اوج گرفتن تنش جلوگیری می‌كند.

5- كارت تبریك و هدیه فراموشتان نشود ...
مناسبات را همیشه یادداشت كنید. می‌توانید با تهیه یك كارت قشنگ یا یك هدیه كوچك دل اعضای خانواده همسرتان را به دست بیاورید. اگر بچه دارید ، هر چند ماه یكبار یكی از عكس‌های قشنگ او را انتخاب كنید و در یك قاب زیبا آن را به مادر و پدر همسرتان هدیه بدهید.

6- بخشی از تعطیلات را در كنار آنها بگذرانید ...
اگر در طول تعطیلات به خانواده همسرتان سر نزنید و آنها را تنها بگذارید ، این حس به آنها القا می‌شود كه شما فرزندشان را دزدیده‌اید! حتی اگر به خودتان هم خوش نمی‌گذرد به خاطر همسرتان بخشی از تعطیلات را در كنار خانواده او باشید و با خوشرویی تلاش كنید به همه خوش بگذرد.

7- به نصایح آنها با حوصله گوش كنید ....

اگر شما را نصیحت كردند یا از شیوه زندگی‌تان انتقاد كردند ، به جای حاضر جوابی و اخم كردن با آرامش به حرف‌هایشان گوش كنید. قرار نیست اگر درست نبود شما حتما به آن نصیحت عمل كنید. فقط به آن گوش دهید ، لبخند بزنید.

8- لباس مناسب بپوشید ...

سعی كنید همیشه در جمع خانواده همسرتان لباس خوش دوخت و مناسب بپوشید. از پوشیدن تیشرت و گرمكن گشاد به شدت خودداری كنید. لباس خوش دوخت هم اندام شما را بهتر نشان می‌دهد و هم ظاهرتان را آراسته‌تر می‌كند. با چنین ظاهری دیگر اظهار نظرهایی مثل « وای چقدر چاقی یا لاغری » را كمتر می‌شنوید.

9- خانه تان را تمیز كنید ...

حتی اگر هیچ وقت خانه تمیز و مرتبی ندارید ، پیش از آمدن خانواده همسر همه جا را تمیز كنید. حتی كمدها را هم مرتب كنید.چون ممكن است آنها از سر كنجكاوی سری هم به آنجا بزنند.لینک های دیدنی

 
Copyright © 2007 Bia2Net.ir Design:Shahin SN
تمامی حقوق برای بیا تو نت دات آی آر محفوظ است و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد