تبلیغات
Bia2Net.ir .:. آموزش - روشهای برخورد با خشم!

سلام، .. به وبسایت بیا تو نت دات آی آر خوش آمدید. کلیه مطالب این سایت مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. [ اینجا را صفحه خانگی خود كنید ]

تبلیغات

موثر ترین روش شاید این باشد که منبع خشم رادر بابید به عبارت بهتر عامل خشم را پیدا کنید اگر شما از خوتان عصبانی هستید یا از خودتان به خاطر چیزی خشمگین هستید سعی کنید احساستان را برای دوستان وهمکاران و مشاور بیان کنید به عبارت دیگر آن را به آرامی از درون خود تخلیه کنید این بسیار مهم است  که خشم را از خود بیرون کنید علیرغم اینکه چه نوع خشمی داشته باشید.

(برای مشاهده کامل مطلب به ادامه مطلب مراجعه کنید)

روش غیر موثر در برخورد با عصبانیت این است که به جای بیان احساسات آن را نا گفته در خود نگه دارید یک معنی دیگر این حرف اینست که دائما از حالت دفاعی استفاده میشود.


ایجاد دیوار دفاعی  به این معنی است که شما از بیان احساس خشم نسبت به شخص به وجود آورنده اجتناب میکنید و یا از گفتن آن طفره میروید و آن را در خود نگه میدارید .


بسیاری از مردم از واکنش طرف مقابل در برابربیان  عصبانیت ترس دارند و در نتیجه خشم خود را بر روی چیزهای دیگر خالی میکنند وجود خشم زیاد در فرد به طور مستقیم یا غیر مستقیم منجر به ایجاد رفتارهای تنبیهی نسبت به خود یا دیگران میشود.


گاهی اوقات مردم نمیدانند که عصبانی هستند یا اینکه در بیان آن ضعف دارند یک راهی که بیان میدارد آیا آنان عصبانی هستند اینکه در یک جای شلوغ وپرسرو صدا دچار اضطراب میشوند این یک نشانه ای برای خشم بیان نشده است همچنین یک سری از علایم فیزیکی مانند میگرن یا سردرد زخم معده دردهای عضلانی نشانی دیگر میتواند باشد.


معمولا بدنتان به عنوان علامت به شما میگوید که چیزی اشتباه است . شما مانند یک بطری سر پر شده اید ودرونتان پر از خشم و احساسات بیان نشده است.


مراحلی برای بیان نمودن خشم وجود دارد به این صورت که ابتدا نسبت به این موضوع آگاه باشید که کجا در ار تباط با یک موضوع خاص دچار اضطراب میشوید سپس چند لحظه به خود فرصت دهید و منشا خشم را معلوم سازید به عنوان مرحله دوم مشخص کنید آیا این خشم درونی است یا از عوامل بیرونی است و در مرحله سوم باید تصمیم گیری درستی در مورد موقعیت زمانی ومکانی اظهار خشم داشته باشید و بالاخره در مرحله چهارم روشی را که به راحتی میتوانید احساستان را بیان کنید انتخاب کنید.
لینک های دیدنی

 
Copyright © 2007 Bia2Net.ir Design:Shahin SN
تمامی حقوق برای بیا تو نت دات آی آر محفوظ است و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد