تبلیغات
Bia2Net.ir .:. آموزش - نكات اینترنتی

سلام، .. به وبسایت بیا تو نت دات آی آر خوش آمدید. کلیه مطالب این سایت مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. [ اینجا را صفحه خانگی خود كنید ]

تبلیغات

میانبرهای اینترنت
برای آنهایی كه از اینترنت استفاده می كنند میانبرهایی وجود دارد كه به آنها در گشت و گذار اینترنتی بسیار كمك می كند. اگر از اینترنت اكسپلورر استفاده می كنید، از كلیدهای CTRL+L یا CTRL+O استفاده كنید و یك پنجره كوچك در برابر شما باز می كند كه به آسانی می توانید در آن آدرس اینترنتی خود را تایپ كنید. اگر از Netscape استفاده می كنید از كلیدهای CTRL+O استفاده كنید. همانطور كه می دانید L مخخف Location به معنی یك آدرس جدید و O مخخف Open به معنی باز كردن یك پنجره جدید است.
برای بستن یك پنجره در اینترنت اكسپلورر از CTRL+W استفاده كنید این عمل بسیار ساده تر از این است كه نشانگر موس را تا بالای صفحه حركت دهید تا یك علامت ضربدر كوچك را كلیك كنید.
كلیدهای میانبر مفید همراه با كلید Windows
ـــ Windows+R: پنجره Run را باز می كند.
ـــ Windows+E: پنجره ویندوز اكسپلورر را باز می كند.
ـــ Windows+F: برای پیدا كردن فایلها و فولدرها.
ـــ Windows+Break: پنجره System Properties را باز می كند.
ـــ Windows+F1: پنجره Help ویندوز را باز می كند.
ـــ Windows+D: همه پنجره های باز ویندوز را minimize می كند و دسك تاپ را نمایش می دهد.
ـــ Windows+TAB: در بین پنجره های Task bar تغییر موقعیت می دهد.
Windows+M: همه پنجره ها را minimize می كند.
توجه داشته باشید كه در اینترنت هر چه از موس بیشتر استفاده كنید، سرعت شما كندتر می شود. بنابراین سعی كنید تا حد ممكن از كی برد به جای موس استفاده كنید.
چگونه پسورد (رمز عبور) بسازیم؟
در اینترنت بسیار پیش می آید كه برای دسترسی به اطلاعات شخصی خود (مانند ایمیل، حساب بانكی و ..) احتیاج به رمز عبور یا پسورد دارید. اگر می خواهید پسوردی بسازید كه شكستن آن دشوار باشد، باید تركیبی از كلمات اعداد و سمبل ها بسازید. شما می توانید این عمل را انجام دهید و هنوز بیاد آوردن آن برایتان ساده باشد. مثلا یك پسورد خوب می تواند $ greatday $ یا # happytimes # باشد. یا ممكن است بخواهید پسورد خود را به روش زیر بسازید، با پیدا كردن یك عبارت، مثلاً عبارت ” every day has his day “ در نظر بگیرید، حروف اول این عبارت را كنار هم قرار می دهیم، می شود ” edhhd “ كه اگر این عبارت را به یاد داشته باشید پسورد مناسبی خواهد بود. روش دیگر چسباندن قسمتی از كلمات به یكدیگر است مثلاً lovmar از تركیب اول كلمات love و marriage بدست آمده است. اضافه كردن یك یا چند عدد به این پسورد آنرا به مراتب مطمئن تر می كند. مثلاً فرض كنید شما پسورد edhhd را انتخاب كرده اید و شماره شناسنامه شما 1171 می باشد با تركیب اینها پسورد 11edhhd71 بدست می آید كه پسورد بهتری است.لینک های دیدنی

 
Copyright © 2007 Bia2Net.ir Design:Shahin SN
تمامی حقوق برای بیا تو نت دات آی آر محفوظ است و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد