تبلیغات
Bia2Net.ir .:. آموزش - تفاوت آنفلونزای پرندگان با انسان

سلام، .. به وبسایت بیا تو نت دات آی آر خوش آمدید. کلیه مطالب این سایت مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. [ اینجا را صفحه خانگی خود كنید ]

تبلیغات


دانشمندان تفاوت‌های اصلی بین ویروس‌های آنفلوآنزای پرندگان و آنفلوآنزای انسانی را شناسایی كردند
 
خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران

دانشمندان در بیمارستان پژوهشی اطفال سنت جود، تفاوت‌های اصلی بین ویروس‌های آنفلوآنزای پرندگان و آنفلوآنزای انسانی را شناسایی كرده‌اند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان از یك تكنیك ریاضی در این پژوهش استفاده كرده‌ و عناصر تشكیل دهنده اصلی و خاص اسید آمینه‌ای را شناسایی كرده‌اند كه به لحاظ آماری احتمال ظهور آنها به ترتیب در پروتئین‌های ویروس آنفلوآنزای پرندگان و آنفلوآنزای انسانی بیشتر است.


به گفته این دانشمندان، از این تفاوت‌های شناخته شده در این اسیدهای آمینه می‌توان به عنوان نشانه‌هایی برای دنبال كردن رد پای تغییرات در زنجیره‌های ویروسی آنفلوآنزای پرندگان از نوع H5N1 كه سلامت و جان انسانها را نیز تهدید می‌كنند، استفاده كرد.

دكتر دیوید فنیكل اشتاین دستیار پژوهشی در مركز بیوانفورماتیك و بیوتكنولوژی بیمارستان سنت جود در این باره تصریح كرد: جهش‌های ژنتیكی در بیماری آنفلوآنزا بسیار سریع صورت می‌گیرد به طوری كه هر علامتی كه بین ویروس‌های آنفلوآنزای پرندگان مشابه نیست اما در ویروس آنفلوآنزای انسانی ثابت و پایدار می‌ماند، حائز اهمیت است.

وی افزود: اگر نشانه‌های خاص انسانی شروع به جمع شدن در آن دسته از ویروس‌های آنفلوآنزای پرندگان كنند كه انسان را نیز مبتلا می‌كنند، می‌توان چنین نتیجه گرفت كه آنفلوآنزای پرندگان می‌تواند به انسانها منتقل شده و منتشر شود.

لازم به یادآوری است كه محققان هنوز به شواهد علمی كه نشان دهد آنفلوآنزای پرندگان به طور مستقیم از انسان به انسان قابل انتقال است، دست نیافته‌اند.لینک های دیدنی

 
Copyright © 2007 Bia2Net.ir Design:Shahin SN
تمامی حقوق برای بیا تو نت دات آی آر محفوظ است و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز می باشد